Popularna karta płatnicza - do czego służy i jak z niej mądrze korzystać.

Popularne dzisiaj karty kredytowe są doskonałym sposobem na podreperowanie domowego budżetu i dokonywanie zakupów, na które w danej chwili nie mamy bieżącej gotówki. Warto jednak pamiętać, że karta płatnicza, to nie tylko sposób na szybkie kupowanie, ale i pieniądze, które będziemy musieli zwrócić do banku.

Podstawowa zasada działania karty kredytowej jest bardzo prosta. Bank podpisuje z nami umowę, w ramach której otrzymana karta płatnicza posłuży nam do robienia zakupów, które przez miesiąc są zwykle nisko lub wcale nie oprocentowane. Po miesiącu naliczane są odsetki i to my musimy je uregulować. Zasady są uczciwe - skoro dostajemy pieniądze na które nie zapracowaliśmy, to i musimy je zwrócić. Bank idzie nam na rękę dając miesiąc nieoprocentowanej kwoty do pożyczenia, ale po miesiącu zaczyna na niej zarabiać. Dlatego, jeśli karty płatnicze mają być dla nas naprawdę korzystne, to regulowanie ich raz w miesiącu powinno być naszą podstawą.

Niektórzy, zrzucają winę o swoje rosnące zadłużenie na bank, jednak to my nie trzymając się prostych zasad sami napędzamy sobie kłopotów i dodatkowych długów. Po co? Mądre korzystanie z karty kredytowej zagwarantowałoby nam fundusze od ręki i niemal zerowe oprocentowanie. Wystarczy tylko samodzielnie myśleć i spłacać kartę na czas. To podstawa zasada mądrego wykorzystywania naszej karty kredytowej. I jeśli nauczymy się jej przestrzegać to pieniądze, jakie daje nam karta płatnicza będą dla nas czystą przyjemnością och wydawania.